Neden Koçluk?

Sınav Koçu Ne Yapar?
LGS koçluğu ile hedeflerinize emin adımlarla ilerlerken başarıya daha kolay bir şekilde ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? O halde LGS aşamasındayken koçluk hizmetlerinden faydalanarak başarıyı yakalamaya hazır olmalısınız. Sınav stresinden kurtulmak, gelecek planlaması yapmak ve çok daha fazlası için size özel süreçleri değerlendirmeye başlamalısınız. İşte LGS koçluğu konusunda hem merak ettikleriniz hem de elde edecekleriniz!

LGS, lise sınavına hazırlanan öğrenciler için korkulu rüya anlamına gelen bir kavramdır. Sınav yaklaştıkça stres, korku, endişe ve heyecan gibi pek çok duyguyu tetikleyen LGS konusunda sorunların üstesinden gelmenin anahtarı koçluktur. Öğrencilerin gerek arkadaş ortamında gerekse de aile içerisinde sorunlar yaşamalarına neden olan LGS hazırlık sürecinde koçlukla problemlerin üstesinden gelmek mümkündür.

Siz de bir öğrenci ya da ebeveyn olarak LGS koçu sayesinde kusursuz bir ders çalışma sürecine kapı aralayabileceksiniz.

LGS Koçluğu Nedir?
LGS koçluğu, öğrencilerin verimli bir eğitim hayatına sahip olabilmeleri ve sınav stresinden kurtularak süreci iyi bir şekilde yönetebilmelerini destekler. Bu çerçevede koçluk hizmeti alan öğrenciler açısından başarı daha yüksek bir ihtimaldir. Çünkü karşı karşıya kalınan zorlukları profesyonel bir destekle aşmak çok daha kolay olacaktır.

Kimler LGS Sınav Koçluğu Hizmeti Almalı?
LGS öğrenci koçları, LGS sınavına hazırlanan her öğrenci için kaliteli bir çözümdür. Bu nedenle de 6, 7 ve 8. sınıfta olan öğrencilerin başarıya ulaşabilmeleri adına koç desteği almaları önerilmektedir. Çünkü koçluk sadece planlama değil stres ve kaygı yönetimi konusunda da maksimum faydayı sağlar.

Öğrencilerin problemlerini çözmede bir arkadaş ve yoldaş olmayı başaran öğrenci koçları sınav stresinin de giderilmesini sağlar. Bu nedenle de öğrencinin endişeli olması, sınavı kazanamayacağını düşünmesi ve gün geçtikçe olumsuz bir psikolojiye bürünmesini önlemek adına LGS koçu desteğini tercih etmek gerekir.

LGS Koçu ile Sınav Başarısını Yakalayın
LGS koçu ile sınav başarısını yakalamak en özel çözümlerden bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Çünkü koç, verimli ders çalışma tekniklerinin yanı sıra bir ders çalışma takvimi de hazırlar. Bu sayede sınava yönelik hazırlık kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sınava hazırlanırken kaygılarından da sıyrılmayı başarabilen öğrenciler için dikkat edilmesi gereken tek şey koçun önerilerine ayak uydurmak olacaktır.

Sınav süresince öğrencinin geri düşmesine neden olabilecek bütün problemlerin giderilmesi arzu edilmektedir. Bu çerçevede başarının kaçınılmaz bir gerçeklik olacağı açıktır. Siz de LGS başarınızı destekleyecek bir yaklaşım için mutlaka koç desteği alarak kusursuz sonuçlara odaklanmalısınız.

LGS Koçu ile Doğru Hedefler Peşinde Koşun
Koçluk, LGS öğrencilerinin çok büyük bir kısmı için bir avantaj sağlar. Aynı zamanda hedefleri belirlemede de oldukça değerlidir. Bu çerçevede bir LGS koçluğu hizmeti almak isteyenler için en büyük avantaj doğru hedefler peşinde koşma ayrıcalığı olur. Çünkü pek çok öğrenci kendi seviyesini bilmeden hedef belirliyor. Bu durum da çoğu zaman yanlış amaçlar için ders çalışmaya neden oluyor.

Bir LGS öğrencisi için en ciddi problemlerden biri de yanlış hedeflerdir. LGS’de yanlış hedeflerin önüne geçmek adına mutlaka koçluk hizmeti almak gerekir. Böylelikle  ders çalışma süreçlerini daha başarılı bir şekilde yönetmek mümkündür. Ayrıca süreç sonucunda sizi bekleyen ayrıcalıkları yakalamak mümkün olacaktır.

LGS koçluğu ile alakalı aklınıza takılan bütün konularda Okul Koçum ile süreci planlamanın ayrıcalığını yakalayın. Bir LGS öğrencisi olarak sadece başarıyı değil aynı zamanda hedeflere ulaşmanın mutluluğunu elde edin!
 

Sonuç olarak bizler sürekli sağ elinizle alışık yaptığınız işleri sol elinizle de yapmayı öğretir ve bu süreçte size destek oluyoruz...

  • Saner EKİN / Fen Bilimleri Öğretmeni / Eğitim Yöneticisi/ Sınav Koçu

Hızlı iletişim
  • 0530 226 6513
  • 0530 226 6513
  • sanerekin@hotmail.com
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

Saner Hoca'ya ulaşım...

SANER EKİN

Merhaba ben Saner Hoca

Size nasıl yardımcı olabilirim?